• Blogs
  Miyuki
  Miyuki bileklik günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilen ve hobi olarak yapılan takı modellerindendir. Birçok boncuk çeşidi ile takı modelleri yapılmaktadır ve bu boncuklar arasında miyuki boncuğunun kullanılması iyi bir tercihtir ve kullanımıyla beraber güzel takılar ortaya çıkabilir. Miyuki boncuklarının hammaddesi Japonya’da üretilmektedir. Bu yüzdendir ki miyuki boncukları günümüzde Japonya’ya ait bir takı malzemesi olarak bilinmektedir.

  Miyuki taşlarının önemi bir hayli fazladır. Çünkü yapıları kum kadar küçük boyutlarda olmasından dolayıdır ki işlemesi ve onları bir araya getirmesi bir hayli zordur. Hem bu zorluklar hem sadece orada çıkıyor olması doğal olarak maliyetini de yükseltiyor. Fakat günümüz yüzyılda bilindiği gibi sanayileşmenin gelişmesinden dolayı üretimi ve yapılışı kolaylaşmıştır. Tabi bu kolaylıkların yanı sıra sahtecilikte ortaya çıkmıştır. Miyuki boncuklarının ilk halinden, dizilişinden ve renklerinden sahtesiyle ayırt edebilmek tabiki mümkündür fakat yine de riske atmak yerine güvenilir yerden alım gerçekleştirmek daha faydalı olacaktır.

  Miyuki Bilekliği Yapımı
  İnternet ağının gelişimiyle bu konuda da yapımının nasıl yapıldığına dair video anlatımları mevcut. İnsanların hobi olarak yaptığı bu takı çeşitleri gayet güzel ve farklı işler ortaya çıkarmaktadır. Takımızı yaparken önemli olan renkleri ve doğru malzemeleri seçerek kendi takılarımızı yapabiliriz. Miyuki boncukları el emeği harcanarak yapılan takılar için çok önemli bir yere sahiptir. Kolay ve basit bir şekilde miyuki boncuğundan takımızı yapmak mümkündür ve bunu gerçekleştirmeye miyuki bilekliği yaparak başlayabiliriz. Yaptığımız takı malzemesinde miyuki boncuğu kullandığımız için güzel bir görünümde sağlamış olur.  

  miyuki boncuklarının renk çeşitliliğinin fazla olması bizim için iyidir. Çünkü bu genişlikten dolayı farklı farklı miyuki bileklik modelleri yapabiliriz. Muyiki boncuklar, çeşitliliğinin yanı sıra kolay kırılma olmaz ve renk değişimi göstermez. Miyuki bilekliği yapmak için kullanılan malzemeler miyuki boncuk ipi, iğne için ise miyuki boncuk iğnesi kullanırız. Miyuki bilekliği yapmak için bu iki malzemeyi kullanmak çok önemlidir. Bilekliğimizi yapmaya başlamadan önce kapama gereçlerini aldıktan sonra başlayabiliriz. Miyuki bilekliğini yaparken kullanacağımız teknik tuğa tekniğidir. Eğer bilmiyorsak bu tekniği yine video anlatımdan öğrenebiliriz.